Perkusja - sekcja rytmiczna

perkusja

Perkusja jest chyba jednym z najsłynniejszych instrumentów rytmicznych. jakie są obecnie wykorzystywane. Nie ma się co dziwić, gdyż rozkwit jej popularności przypada na niezwykle aktywne działanie zespołów rock'owych. To właśnie w nich perkusiści odgrywali najważniejszą rolę i kradły serca kobiet. Obecnie coraz więcej osób- kobiet i mężczyzn decyduje się na naukę gry na perkusji. Warto jednak zauważyć, że niepozorna perkusja na przestrzeni lat wielokrotnie się zmieniała. Wobec tego jaka perkusja będzie odpowiednia dla początkujących?

Perkusja akustyczna

Perkusja akustyczna to jeden z najbardziej tradycyjnych instrumentów rytmicznych i jednocześnie najbardziej tradycyjna forma perkusji. Jest to idealny instrument dla początkujących, który szybko pomoże im opanować techniki wydobywania podstawowych dźwięków, a także techniki uderzeń. Co więcej perkusja akustyczna jest zestawem, który można modyfikować i rozszerzać zgodnie z własnymi potrzebami.

warsawdixielanders instrumenty perkusja i talerze

Perkusja elektroniczna

Perkusja elektroniczna to o wiele bardziej zaawansowane urządzenie. Perkusja ta służy nie tylko do wydobywania z niej dźwięków. Za jej pomocą można wykonywać także oryginalne mixy. Jest ona oczywiście droższa od perkusji tradycyjnej.

Perkusja dla początkujących

Perkusja dla początkujących- jaka będzie najlepsze? Otóż na sam początek z tym instrumentem i grą na nim, wart postawić na perkusję akustyczną. Jest to w miarę prosty instrument, który pozwoli szybko opanować podstawy, a także bardziej zaawansowane techniki gry.