Banjo - instrument szarpany
- 15-03-22

Każdy z nas doskonale wie, że grupy instrumentów są mocno zróżnicowane. Nie da się również ukryć, że z niektórymi z nich nie spotykamy się na co dzień. Z pewnością jednym z bardziej egzotycznych instrumentów szarpanych jest banjo. W naszym kraju dopiero co ten instrument zyskuje sobie większą popularność. Jakie są więc największa zalety gry na banjo i jak grać poprawnie?
Jakie są zalety i wady gry na banjo?
Banjo to instrument szarpany, który wydaje dość niekonwencjonalne dźwięki. Największą zaletą gry na bajo jest przede wszystkim świetna zabawa, a także możliwość wydobywania dźwięków, o których wcześniej mogliśmy nie mieć nawet pojęcia. Niemniej jednak czy można wskazać jakieś zalety gry na banjo? Z pewnością nauka gry nie należy do najłatwiejszych, a palce początkujących mogą się szybko zmęczyć.
Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas gry na banjo?
Banjo jest instrumentem szarpany, jednocześnie nie oznacza to, że struny muszą być szarpane bez jakiegokolwiek wyczucia. Ten błąd najczęściej popełniają początkujący z tym instrumentem. Kolejnym błędem jest niewykorzystywanie potencjału pudła akustycznego. Okazuje się, ze korpus banjo również został zaprojektowany tak, by można było kreować nowe dźwięki przy jego pomocy.
Jakie są najpopularniejsze utwory na banjo?
Wielu artystów zdecydowało się już zagrać całe utwory na banjo. Jedną z najpopularniejszych wokalistek polskich, która zdecydowała się na wykonanie wokalu przy akompaniamencie banjo jest Maria Koterbska z utworem po prostu "Zagraj na banjo".